Certyfikowane szkolenia

Czy autyzm istniał od zawsze? – historia autyzmu

20.00

W przestrzeni publicznej zauważamy, że osoby z zaburzeniami  ze spektrum autyzmu stają się coraz bardziej widoczne zarówno w mediach, w środowisku naszej pracy, czy szkole. Czy jednak autyzm jest domeną dzisiejszych czasów? Czy lepsza diagnostyka i wiedza na temat autyzmu spowodowały, iż jedno dziecko na 38 urodzeń otrzyma takie rozpoznanie.

Praca z osobą autystyczną wymaga nie tylko fachowej wiedzy i umiejętności, ale zrozumienia specyfiki autyzmu w ujęciu psychologicznym, filozoficznym czy kulturowym. Nic bardziej nie hipnotyzuje i zachwyca jak  historia człowieka. W naszej przeszłości skrywa się jedno z największych osiągnięć ewolucji – opowieść o tym ja Człowiek żyjący w prehistorii zaczął zmieniać kształt swojego życia, tryb, życia stając się gatunkiem dominującym na Ziemi. Jak człowiek, który stał się wynalazcą – stwarzał narzędzia, maszyny czy statki kosmiczne. Owa kreatywność jest przypisana właśnie osobą z autyzmem. Od 30 lat zajmuję się terapią i edukacją osób z autyzmem. Jeżeli chcą Państwo poznać autyzm dogłębniej, zrozumieć jego specyfikę i historię, to serdecznie zapraszam na bardzo ciekawy i poruszający webinar.

Prowadząca webinar: mgr Ewa Plura

Zamawiając ten produkt otrzymujesz:

• certyfikat w formacie PDF