Informacja dot. najbliższego szkolenia

Temat: Mutyzm wybiórczy – tajemnica czy dobrze znane zaburzenie?

Termin: 14.05.2024r. (wtorek) w godzinach: 20.00-21.30

Prowadząca: mgr Monika Andrzejewska – psycholog, psychoterapeutka w trakcie szkolenia. Umiejętności psychologiczne kształciła w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, ukończyła szkolenie poświęcone psychoterapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym  w  Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej  CTPB w Warszawie. Ukończyła Kurs Podstawowy w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, przygotowujący do psychoterapii indywidualnej i rodzinnej w nurcie systemowym. Kilkunastoletnie doświadczenie zdobywała pracując w szkole, przedszkolu, poradni psychologiczno-pedagogicznej, poradniach prywatnych oraz  własnym gabinecie.

Pracuje terapeutycznie z dziećmi, młodzieżą, rodzinami i osobami dorosłymi. Jest współautorką książki „Zaburzenia psychiczne i rozwojowe, a rzeczywistość szkolna” wydawnictwa PWN, autorką i redaktorką książki „Mutyzm wybiórczy. Praktyczny przewodnik” wydawnictwa CTM Publishing. Właścicielka marki CTM Centrum Terapii, mutyzm.pl i tiki.pl. Prowadzi szkolenia dla rodziców, specjalistów i nauczycieli. Edukuje w mediach społecznościowych oraz jako prelegent podczas konferencji poświęconych zaburzeniom emocjonalnym.

Program szkolenia:

1. Jak odróżnić mutyzm wybiórczy od nieśmiałości i innych zaburzeń?
  2. Kryteria diagnostyczne i różnicowanie.
  3. Koncepcja terapii. Na czym się koncentrujemy podczas oddziaływań terapeutycznych?
  4. Formy terapii i wyniki badań naukowych.
  5. Terapeutyczne reakcje na milczenie jako must have terapii mutyzmu wybiórczego.
Rejestracja na szkolenie

Uczestnicy mają możliwość otrzymania Certyfikatu w wersji elektronicznej.

Zamówienia należy dokonać za pomocą linku, który zostanie udostępniony podczas szkolenia. Koszt certyfikatu to 20,00 zł (dwadzieścia złotych).

Pytania proszę kierować na adres e-mail: pdn@wsnp.edu.pl

Instytut Studiów Podyplomowych
Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli