Certyfikowane szkolenia

Trudności w czytaniu i pisaniu a problemy obuocznego widzenia – spotkanie z ortoptystą

20.00 

Gość spotkania: mgr Sandra Penter – Szpila

Optometrysta, optyk, ortoptysta, specjalista w leczeniu zaburzeń widzenia obuocznego, problemów w czytaniu i pisaniu u dzieci oraz niedowidzenia u dzieci i dorosłych.

Prowadząca:

EWA PLURA – Wykładowca akademicki, logopeda, oligofrenopedagog, pedagog, terapeuta: integracji sensorycznej, metody: INPP, Johansena, Neuroflow, przezczaszkowej stymulacji prądem stałym mózgu, funkcji wzrokowych, behawioralny, integracji bilateralnej, monachijskiej diagnostyki funkcjonalnej, terapeuta osób z zaburzeniami neurorozwojowymi; ortoptysta.

Czego się dowiesz?

Jakie są przyczyny:

  • problemów w czytaniu i pisaniu, 
  • co to jest: konwergencja, akomodacja, obuoczne widzenie, zez jawny towarzyszący i ukryty, niedowidzenie, 
  • jaki rodzaj terapii zastosować przy problemach w czytaniu i pisaniu.

Opis: 

Coraz częściej zauważamy w przestrzeni publicznej, dzieci, młodzież czy osoby dorosłe mające problemy w czytani i pisaniu oraz rozumieniu przeczytanych treści. Szczególnie są to dzieci z  dysleksją, zaburzeniami słuchu centralnego, autyzmem, ale też osoby bez opinii lub orzeczenia. Życie współczesnego człowieka to media społecznościowe, które opierają się na przekazie wizualnym, co nie pomaga w nauce czytania i pisania. Jako nauczyciele i rodzice stosujemy przeróżne techniki czytania, ale przeważnie efekt naszych oddziaływań jest niezadowalający. Problemy w czytaniu i pisaniu często prowadzą do obniżonego poczucia własnej wartości i motywacji oraz problemów w nauce. Co może być przyczyną takich problemów? Są to zaburzenia obuocznego widzenia, problemy z konwergencją, akomodacją, ruchu oczu, zezy ukryte. Webinar ten będzie unikatowym w swoim rodzaju. Poznają Państwo prawdziwą przyczynę problemów w czytaniu i pisaniu oraz odpowiedź na pytanie co zrobić, aby dziecko zaczęło czytać i „przenosić” myśli pisząc.  


Zamawiając ten produkt otrzymujesz:

  • dostęp do wideo-zapisu szkolenia (link w mailu z zamówieniem)
  • certyfikat w formacie PDF