Do konferencji pozostało:

00

dni


00

godzin


00

minut


00

sekund


O konferencji

Konferencja skierowana jest do psychologów, psychoterapeutów, pedagogów oraz wszystkich osób zainteresowanych tematyką depresji. Podczas wydarzenia znakomici prelegenci podzielą się z Państwem swoją wiedzą, praktyką i doświadczeniem w pracy z pacjentem. Zaprezentowane zostanie holistyczne podejście do globalnego problemu jaki stanowi depresja.

Udział w konferencji wzbogaci warsztat pracy uczestników oraz przyczyni się do pogłębienia wiedzy z zakresu zaburzeń psychicznych człowieka.

Każdy uczestnik konferencji otrzyma certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu oraz weźmie udział w losowaniu nagród niespodzianek.

W trakcie wydarzenia przewidziana jest przerwa kawowa oraz możliwość zapoznania się ofertą stoisk edukacyjnych i terapeutycznych.


Data: 16 marca 2024
Lokalizacja: Mercure Warszawa Ursus Station, ul. Cykady 2, 02-401 Warszawa

Zarejestruj się na konferencję

Nasi prelegenci

dr n. med. Joanna Rostkowska


Dr n. med. i n. o zdr. Joanna Rostkowska jest absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku logopedia, studiów podyplomowych z zakresu surdologopedii na UMCS oraz neurologopedii na Uniwersytecie SWPS. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in w: Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu, Centrum Zdrowia Dziecka czy Zakładzie Surdopedagogiki Akademii Pedagogiki Specjalnej jako wykładowca i naukowczyni. Autorka 30 publikacji naukowych

mgr Maciej Wojdyna


Nauczyciel języka polskiego w liceum i technikum, z wykształcenia także pedagog. Ukończył Instytut Tutoringu Szkolnego, Szkołę Trenerską oraz dwuletnie Studium Psychoterapii Zorientowanej na Proces. Pomysłodawca i współautor kursu 
dla nauczycieli "Matura krok po kroku" 
pod patronatem Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego, kierownik internetowego kursu "Wychowanie to podstawa" w Centrum Edukacji Obywatelskiej. Prowadzi szkolenia z zakresu umiejętności wychowawczych, psychoedukacji oraz metodyki nauczania.

mgr Zofia Domaradzka-Grochowalska


Psycholog, Psychoedukator, Terapeuta, International Values Trainer, Trener mentalny, Coach International Coaching Community (ICC), Business Coach ICC, Superwizor ICC, Doradca edukacyjny i zawodowy, Ekspert ORE ds. personalnego rozwoju organizacji. Od blisko 20 lat świadczy usługi wsparcia indywidualnego i grupowego o charakterze terapeutycznym i wzmacniającym w zakresie pożądanych zmian.
Autor i współautor licznych kursów rozwojowych adresowanych do specjalistów (psychologów, pedagogów, doradców)

dr Karolina Mudło-Głagolska


Doktor nauk społecznych w dyscyplinie psychologia. Psycholog – badacz i psycholog
 – praktyk. Zatrudniona na stanowisku asystenta w Katedrze Psychologii Pracy i Organizacji 
przy Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Ma szerokie doświadczenie dydaktyczne oraz badawcze. 
Opublikowała szereg prac badawczych 
w wysokopunktowanych czasopismach naukowych

Program

10.00    Powitanie gości
10.10    Wprowadzenie w problematykę

10.15    „Uśmiechnięta twarz depresji - różnorodność objawów depresji” – Maria Rotkiel

10.45    „Depresja, diagnozy, postępow nie kliniczne i farmakoterapia” – dr n. med. Anna Bańkowska-Łuksza

11.15    „Życie to jest teatr” – dr hab. n. o zdr.  Edyta Rysiak

11.45    „Wpływ zastosowania implantu ślimakowego na natężenie objawów depresji u chorych po 60 roku życia” – dr n. med. Joanna Rostkowska:

12.10    Przerwa kawowa, stoiska z literaturą

12.30    „Depresja w perspektywie szkolnej” – mgr Maciej Wojdyna

13.00    „W poszukiwaniu utraconego sensu” – mgr Zofia Domaradzka-Grochowalska

13.30    „Pasja harmonijna i pasja obsesyjna a zdrowie psychiczne. Wyniki badań własnych.” – dr Karolina Mudło-Głagolska

14.00    Zakończenie konferencji, loteria

Zarejestruj się na konferencję

Organizator

Organizatorem konferencji jest Wyższa Szkoła Nauk Pedagogicznych w Warszawie - wyższa uczelnia niepubliczna, powstała w 2002 roku.

Misją Uczelni jest kształcenie zawodowe, przygotowujące absolwentów do prowadzenia różnorodnej działalności edukacyjnej, pedagogicznej, wychowawczej i profilaktycznej m. in. w szkołach, jednostkach i instytucjach edukacyjnych, zakładach wychowawczych, karnych i innych podmiotach publicznych i prywatnych.

W ostatnich latach obserwuje się wyraźny wzrost zapotrzebowania na specjalistów z dziedzin pedagogiki, psychologii, pomocy osobom niepełnosprawnym, rehabilitacji dzieci i dorosłych, doradztwa zawodowego oraz dziedzin dynamicznie rozwijających się naukowo i badawczo dotyczących autyzmu i różnorodnych terapii wspomagających rozwój osób dotkniętych chorobą. Ogromną wagę przykłada się nie tylko do eliminowania negatywnych przejawów życia społecznego, ale przede wszystkim do profilaktyki i zapobiegania wysokiemu ryzyku zagrożeń cywilizacyjnych. Zdobyte w Uczelni wykształcenie przygotowuje absolwenta do rozpoznawania i rozwiązywania problemów edukacyjnych, psychologicznych, pracy z dziećmi na każdym etapie ich rozwoju. Misją Uczelni jest także jest kształcenie absolwentów z umiejętnościami interpersonalnymi, ludzi komunikatywnych, otwartych na wyzwania XXI wieku, kreatywnych, asertywnych i jednocześnie osób z dużą dozą empatii jako ważnej cechy przyszłego i obecnego pedagoga. Absolwent Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych to osoba odważna, stawiająca czoła problemom współczesnego świata.